Adresa: Pod Valy 221, Uherský Brod

FB: Auto-Moto-Pneu Králov

Jak na přepis motorky. Stručně a jasně

moto králov jak přepsat motorku

Přepsat motorku na nového majitele není nic náročného. Když víte, jak na to. Proto vám tu servírujeme stručný a jasný návod, ať jste v cajku.

Po koupi motorky musíte nahlásit změnu majitele. Obrovskou výhodou je, že vám pro to stačí jakýkoliv úřad s rozšířenou působností, kde je registr vozidel (dopravní inspektorát). Ale pěkně postupně… 

Jak postupovat při přepisu motorky. Krok za krokem

 1. S motorkou prvně zajeďte na stanici technické kontroly (STK), aby vám provedli evidenční kontrolu. Vemte si s sebou malý a velký technický průkaz. Evidenční kontrola má platnost 30 dnů od data vydání protokolu. Místo evidenční kontroly vám případně bude stačit protokol o pravidelné technické kontrole, který též nesmí být starší jak 30 dní. 
 2. Motorku si pojistěte = sjednejte si zákonné pojištění, abyste měli zelenou kartu. 
 3. Pokud s vámi prodávající nepůjde na úřad, zajistěte si plnou moc k převodu. Nezapomeňte, že podpis na plné moci musí být úředně ověřený (třeba na úřadě, poště nebo u notáře).
 4. Teď už musíte jen navštívit jakýkoliv registr vozidel (dopravní inspektorát). Ten nejbližší k vám, včetně otevírací doby, najdete zde. 

Co tedy budete na úřadě k přepisu motorky potřebovat

 • žádost o zápis změn (žádost si stáhněte zde, nebo volně leží na úřadě)
 • protokol o evidenční kontrole nebo technické kontrole (nesmí být starší více než 30 dnů)
 • kupní smlouvu k motocyklu 
 • platnou zelenou kartu 
 • občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti (při registraci na IČO ještě výpis z obchodního rejstříku či živnostenský list)
 • doklady k motorce (technický průkaz a osvědčení o registraci)
 • ověřenou plnou moc k přepisu (pokud prodávající nebude na úřadě s vámi)

Jak to je s přepisem motorky ze zahraničí

Pokud si koupíte motorku z bazaru, která je dovezená ze zahraničí, nebo si ji koupíte na vlastní triko, dostanete kupní smlouvu a velký technický průkaz. S motorkou musíte na evidenční kontrolu, registr vozidel a zhruba za dva dny si můžete vyzvednout malý technický průkaz a značky.

POZOR na přihlášení motorky dovezené z Ameriky – nemůžete dovézt motorku starší 8 let od první registrace v USA po registraci v ČR!

Kolik za přepis motorky zaplatíte

Doporučujeme se s prodávajícím už předem domluvit, kdo částku za přepis motocyklu zaplatí. Nebo jestli se nějak rozdělíte.

Za samotný přepis na registru vozidel zaplatíte standardně 500 Kč v případě, že se jedná o motocykl nebo skútr s obsahem nad 50 ccm. Pokud jde o motocykl nebo skútr do 50 ccm, zaplatíte 300 Kč. SPZ motorky vám zůstává, i pokud se přihlašuje v jiném kraji. Výměnu SPZ můžete provést za poplatek 250 Kč. Evidenční kontrola stojí přibližně 300 Kč – záleží na dané stanici STK. Za ověření podpisu k plné moci, např. na poště (CzechPoint) počítejte s 30 Kč.

Nechce se vám do toho? Vyřešíme vše za vás

Kompletní přepis motocyklu zařídíme my, a to na základě plné moci. Vy tak nemusíte řešit vůbec nic.

moto kralov prepis motorky kominek
Kompletní přepis motorky vám zařídíme my.

 

Pokud potřebujete ohledně motorek cokoliv

Tomáš Komínek
Tomáš Komínek

Majitel a motorkář tělem i duší.